Det är alltid enkelt och lättsamt att kontakta oss

Kontakt

Efter 55 år med goda kundrelationer och personlig service ser många oss som det självklara valet när det gäller besiktning, konstruktionshandlingar, kontrollansvar samt byggledning och utredning. Välkommen att höra av dig. Tel 042-12 00 10

Åkermans Ingenjörsbyrå AB (huvudkontor) Pinnmogatan 1 254 64 Helsingborg Åkermans Ingenjörsbyrå AB Skeppsgatan 19 211 11 Malmö

Vi som jobbar i Helsingborg

Göran Wahlström

Besiktningsman, Projekt- och byggledning, Kontrollansvarig

Telefon
042 - 19 96 91

E-post
goran@akermans.se

Åsa Jönsson

VD, Projekt- och byggledning, Kontrollansvarig, Besiktningsman

Telefon
042-199692

E-post
asa@akermans.se

Pontus Andersson

Besiktningsman, Kontrollansvarig

Telefon
042 - 31 11 881

E-post
pontus@akermans.se

Jonathan Weberg

(Konsult) Besiktningsman

Telefon
042 - 19 96 94

E-post
jonathan@akermans.se

Geir Haugen

Besiktningsman, Projekt-/Byggledning

Telefon
042 - 45 33 120

E-post
geir@akermans.se

Liselotte Henningsson (föräldraledig)

Administration

Telefon
042 - 19 96 90

E-post
liselotte@akermans.se

Clara Harrison

Administration

Telefon
042 - 19 96 90

E-post
clara@akermans.se

Katrine Nilsson

Ekonomi, Administration

Telefon
042 - 31 11 880

E-post
katrine@akermans.se

Ola Teinvall

Handläggande konstruktör, Kontrollansvarig, Skyddrumssakkunnig

Telefon
042 - 19 96 99

E-post
ola@akermans.se

Alexander Andersson

Konstruktör

Telefon
042 - 19 96 97

E-post
alexander@akermans.se

Erwin Elezovic

Handläggande konstruktör

Telefon
042 - 19 96 96

E-post
erwin@akermans.se

Dolores Klarić

Konstruktör

Telefon
042 - 19 96 95

E-post
dolores@akermans.se

Vi som jobbar i Malmö

Björn Rosdahl

Konstruktör, Konstruktions- VVS- och Bygglovsritare

Telefon
040 - 60 78 541

E-post
bjorn@akermans.se

Claes Petersson

Handläggande konstruktör

Telefon
040 - 60 78 545

E-post
claes@akermans.se

Armin Muratovic

Konstruktör

Telefon
042 - 19 96 98

E-post
armin@akermans.se

Tommy Lindgren

Konstruktör

Telefon
040 - 60 78 547

E-post
tommy@akermans.se

Jan-Erik Palm

Besiktningsman, Kontrollansvarig, Projekt- och Byggledning

Telefon
040-60 78 544

E-post
jan-erik@akermans.se

Anders Ekblad

Besiktningsman, Kontrollansvarig, Projekt- och Byggledning

Telefon
040-60 78 540

E-post
anders.ekblad@akermans.se

Robert Frändevi

(Konsult) Besiktningsman, Kontrollansvarig, Projekt- och Byggledning

Telefon
040 - 60 78 543

E-post
robert@akermans.se

Anders Bramnert

(Konsult) Tidigare ägare och grundare av "Bramnert", Byggnadsingenjör, Kontrollansvarig, Besiktningsman

E-post
anders@akermans.se

Joseph Lindgren

Projekt- och Byggledning, Besiktningsman, Kontrollansvarig

Telefon
040 - 60 78 542

E-post
joseph@akermans.se

Magnus Ahlström

Besiktningsman, Kontrollansvarig, Projektledare

Telefon
040-6078546

E-post
magnus@akermans.se

Åkermans Ingenjörsbyrå AB

042-12 00 10